Bloga yazacak bir şey bulamamak

Bloguna Yazacak Konu Bulamayan Yazar

Merhabalar, 1 yıl aradan sonra tekrar yayına aldığım blogum için ne yazacağımı bulamadım. Uzun zaman ara verince insan gerçekten ne yazacağını bilemez hale geliyor. Gazete okuyorum, dergi okuyorum, makale okuyorum, blogları takip ediyorum, çok güzel bir konu buluyorum, evet işte bunu yazmalıyım diyorum ama yazamıyorum. İçeriği hazırlıyorum ilk birkaç cümle devam ediyorum sonra “Ya Emre, bu bir kişisel blog sen yine ne saçmalıyorsun?” diyorum ve yazmayı bırakıyorum.

  • Peki ne yapıyorum?

bloga yazacak konu bulamamak

Facebook’ta Blog Yazarları grubunda “Silver Sword” isimli arkadaşın tavsiyesine uyup, içinde bulunduğum durumu yazıyorum. Beynimi kemiren bu ön yargılarımı yazarak kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Ne kadar saçma olursa, ne kadar anlamsız olursa benim için o kadar iyi olur. Çünkü saçmaladığım kadar rahatlarım, şimdiden rahatlamaya başladım ve o aklımı kemiren ön yargılarım tek tek gidiyor. Sanki bilinç altımda yatan bu sorunun çözümünü biliyor gibiyim. İstanbul trafiği ve İstanbul’da üniversite okumak. Gidiş 35 km – dönüş 35 km olmak üzere 70 km gidiyorum. Sadece bu kadar mı, yol bu gidilir ne olacak ki? diyebilirsiniz. Ama günde 4 aktarma yapıyorum ve sanırım bu durum beni geriyor, bilinç altımı gereksiz dolduruyor, zihnimi yoruyor ve içerik üretmeme engel oluyor.

Belki de İstanbul’da üniversite okumak adı altında yeni bir yazı yazıp sizlere bu durumu daha detaylı anlatabilirim ve hep birlikte nasıl sinir-stresten minimum seviyede etkileniriz bunun üzerinde konuşabiliriz.
Evet ben içimi döktüm, artık beynim ve zihnim yeni bilgiyi kavramaya hazır ve bunu size içerik olarak sunabilirim. Gerçekten ne yazacağımı bilemezken, İnternet’te boş boş takılırken Facebook’ta bana bu tavsiyeyi veren “Silver Sword” isimli arkadaşa ve değerli okuyucularıma vaktinizi ayırıp yazımı okuduğunuz için ve bu sıkıntıyı atmamı sağladığınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Evet belki de bu durumdan kurtulmam için sizlerin iyi/kötü yapacağınız her yorumun beni geliştireceğine inanıyorum.
Bize yazma şevki veren siz değerli okuyucularımızdır.
Yorumlarınızı bekliyorum 🙂Emre Acun

 

  7Yorumlar

  1. Pingback: İstanbul'da Üniversite Öğrencisi Olmak – Emre Acun - Size Göre Blog

Bir cevap yazın